Етелла КОТЮК (Чуприк)

Котюк  (Чуприк) Етелла  Олександрівна  народилася  в м. Виноградово Закарпатської області (1964 р.) в багатодітній сім’ї. Ще в зовсім малому віці (з 3-х років) розпочала навчання гри на фортепіано у музичній школі рідного міста. Будучи надзвичайно музично обдарованою дитиною, швидко освоювала техніку гри на улюбленому інструменті. В п’ятирічному віці  дала свій перший публічний концерт в якому виконала «Вальс» №7 Ф.Шопена та «Серенаду» Р.Шуберта.

     Своє професійне навчання продовжила в Ужгородському державному музичному училищі (викладач – Мар’яна Валковська ) яке закінчила в 1986 році.

В цьому ж році вступила на навчання до Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка (викладач – Марина Крих).

     Під час навчання у Львові, Етелла Олександрівна стала  лауреатом кількох престижних фортепіанних конкурсів, зокрема: Міжнародний конкурс ім. Миколи Лисенка (перше місце, 1988 р.), Всесоюзний конкурс ім. С.Рахманінова (третє місце, 1990 р.), Міжнародний  конкурс ім. Ф.Ліста (третє місце, 1991 р.), Міжнародний конкурс ім. В.Горовіца (Золота медаль, 1994 р.).  Була стипендіатом Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті (Німеччина).

    З 1998 року  працює на посаді доцента кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

    Гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими диригентами як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Андраш Лізеті, Єжи Сальваторскі, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін.

   Діапазон програм Етелли Котюк сягає від Д.Скарлатті до К.Дебюссі, від Л.ван Бетховена до С.Рахманінова, від М.Лисенка до В.Балея.  В її репертуарі близько 300 сольних творів і понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром.  Здійснила записи 13 компакт-дисків.

    З 1996 р. є  віце-президентом Асоціації українських піаністів.

   З 2010 року  Етелла Котюк  - солістка  Закарпатської обласної філармонії.  

 

epimox, 2009