тел. : +38 (0312) 61-33-22 - приймальня

тел. : +38 (0312) 63-05-44 - квиткова каса

Афіша

Концертна програма "Діалог століть"
Четвер, 16/09/2021
18:30  

У СТІНАХ ФІЛАРМОНІЇ ЗВУЧАТИМЕ «ДІАЛОГ СТОЛІТЬ»!

Літо, відпустка, море, подорожі вже залишились в минулому, а ми – це артисти Закарпатської обласної філармонії, повні сил та наснаги, продовжуємо дарувати, надихати й просто радувати шанувальників світу музики.

Отож, шановні поціновувачі музичного мистецтва, ми щиро запрошуємо всіх на відкриття ювілейного 75 концертного сезону. Щорічно, саме у вересні, у стінах Закарпатської обласної філармонії проходив Міжнародний органний фестиваль імені Наталії Висіч. На жаль, у зв’язку з пандемією, цього року ми не маємо змоги реалізувати фестиваль у звичному форматі, але для меломанів органної музики солістка-органістка філармонії Катерина ГАЖО презентує неймовірно цікаву концертну програму «Діалог століть».

Солістка вважає: «Що «Я» і «Ти», «Я» і «минуле», «Я» і «сучасність» – це все досвід діалогу, який відбувається не тільки між людьми, а і у нас з природою та внутрішніми духовними сферами, де ми не будемо чути нічого зайвого, але будемо відчувати і створювати образи, думаючи та діючи.

Що стосується музики – то це одвічний діалог звуків та їх сенсів, почуттів та інтелекту, певних гармонічних формул закладених попередніми поколіннями композиторів-музикантів з світом того композитора, який створює музику саме тут і зараз, а також виконавця, який хоче це все відтворити і слухача, який намагається почути і зрозуміти.

Іноді, бажаючи «прочитати» і зрозуміти музику ми можемо лише наблизитись до певних емоційних станів, ніби нарисів, якими ділився з нами композитор. Але буває щось таке, що не піддається осмисленню, щось, що можна тільки відчути, на мить довірившись течії звуків і ніби плисти по ній повністю відпустивши саме бажання «зрозуміти».

У концертній програмі «Діалог століть» прозвучить останній закінчений органний цикл французького композитора С. Франка «Три Хорали», де діалог композитора з попередниками представлений у тісній взаємодії між відродженням фактурних прийомів багатьох минулих епох з власними поліфонічними прийомами. Завдяки цьому відбувається психологізація музичних образів та відображення долі героя, який ніби проживає головну ідею циклу – Народження – Страждання – Вознесіння.

У справді філософському циклі, який є своєрідною психологічною драмою, «герой» проживаючи всі три етапи, знаходиться в постійному діалозі між проблемами буття і розумінням, що це лише сходинка до наступного рівня».

Тож 16 вересня о 18.30 запрошуємо на музичний вечір органної музики Катерини ГАЖО.

Ведуча – музикознавець Наталія ПІЦУР.


Придбати квитки можна за посиланням: https://concert.ua/uk/event/dialog-stolit-uzhgorod

 

КВИТКИ

Інформація за телефоном : +38 (0312) 63-05-44, +38 (0312) 61-33-22 
м. Ужгород, пл. Театральна, 10

Також придбати квитки можна за посиланням:
concert.ua

Розробка сайтів Ужгород
Створення web-сайтів Ужгород
Copyright © 2021 Закарпатська обласна філармонія, пл. Театральна, 10  м. Ужгород, Закарпатська область,  Україна, 88000