Фестиваль «Музичне сузір’я Закарпаття» розпочинається!

 Департамент культури Закарпатської облдержадміністрації

 Управління у справах  культури, спорту, сімї та молоді Ужгородської міської ради

 Закарпатська організація Національної спілки композиторів України

 Закарпатська обласна філармонія

 Закарпатський обласний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв

 Ужгородський музичний коледж імені Д. є. Задора

 

                      XVIII фестиваль класичної та сучасної музики

               «Музичне сузір’я Закарпаття»

                   10 жовтня – 30 листопада 2018 року

10 жовтня, середа, 14.10. великий зал Ужгородського музичного коледжу  імені Д. Є. Задора. «По сторінках фестивалю «Музичне сузір’я Закарпаття».

Хорова музика закарпатських композиторів».

Про хорові твори закарпатських композиторів розповість керівник фестивалю, викладач-методист коледжу імені Д. Є. Задора, голова ЗО НСКУ, заслужений діяч мистецтв України Віктор Теличко. Прозвучать в аудіо-відеозаписах твори В. Гайдука, В. Волонтира, І. Мартона.

16 жовтня,  вівторок, 2018 р., 18.30,  Закарпатський обласний музично-драматичний театр  імені братів Шерегіїв.

Концерт  Національного  заслуженого  академічного  

симфонічного  оркестру України.

Солісти – заслужена артистка України  Наталя Ніколаїшин (сопрано, Київ)

 та заслужений працівник культури України ЛЕОНТІЙ ЛЕНАРТ (цимбали, Ужгород)

художній керівник і головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені  Т. Шевченка ВОЛОДИМИР СІРЕНКО

Вперше за останні 16 років, в рамках  всеукраїнського туру з нагоди 100-річчя  від  дня  заснування  Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України  виступить на відкритті  XVIII  фестивалю сучасної та класичної музики  «Музичне сузір’я Закарпаття».  У програмі концерту прозвучать перлини музичної класики:

Бедржих СМЕТАНА. Симфонічна поема  «Влтава»

«Три  українські весільні пісні»  для сопрано і симфонічного оркестру в обробці  Мирослава Скорика

 Ференц  ЛІСТ. Симфонічна поема «Мазепа»

Віктор Теличко. «Ash_Rock»  для  симфонічного оркестру  і цимбал   

Борис ЛЯТОШИНСЬКИЙ. Симфонія № 2, тв.50.

 НЗАСОУ виступав в Ужгороді за ініціативи Закарпатської організації НСКУ в 1997 та в 2003 рр., концерти пройшли при переповненому залі з величезним успіхом. Колектив неодноразово гастролював в США, Канаді, Новій Зеландії, Британії, Франції, Німеччині та інших країнах. НЗАСОУ записав більше 50 компатк дисків, в 1994 р. диск із записом  Симфоній №2 і №3 Бориса Лятошинського визнаний Австралійською державною телерадіокомпанією (АВС) найкращим світовим записом 1994 року,  а диск із записом Валентина Сильвестрова “Реквієм для Лариси” та диск із записом скрипкового концерту Ернеста Блоха стали номінантами щорічного конкурсу “Grammy”  у 2004 та 2009  роках.

21 жовтня, неділя, 17.00, великий зал Закарпатської філармонії

«МИРОСЛАВ СКОРИК в стилі ДЖАЗ».

 Ювілейний авторський концерт (до 80-річчя з дня народження) живої легенди української музики – всесвітньовідомого композитора, Героя України, академіка, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії  МИРОСЛАВА МИХАЙЛОВИЧА СКОРИКА.  У концертній програмі «МИРОСЛАВ СКОРИК в стилі ДЖАЗ»  візьмуть участь лауреат міжнародних конкурсів Львівський камерний оркестр «АКАДЕМІЯ» (керівник Артур Микитка), фортепіанний дует Оксани та Мирослава РАПІТИ, віолончеліст та продюсер Олександр Пірієв. В концерті буде виконаний «Дендіз Рег» Віктора Теличка. Диригент  концерту – САМ МАЕСТРО  Мирослав СКОРИК. Перед концертом можна буде придбати компакт диск «Мирослав Скорик в стилі джаз» і можливо навіть отримати автограф Маестро…

«Мелодія» Мирослава Скорика – основна тема з музики до фільму «Високий перевал» - визнана духовним гімном України. Вона  виконувалась і виконується в 70 країнах світу!

Авторські концерти М. Скорика з великим успіхом пройшли в Берлінській філармонії, Карнегі-холі в США, в Португалії, Франції, Іспанії, Польщі, Чехії і т. д.

Авторські концерти М. Скорика до 65, 70, 75-річчя з дня народження з величезним успіхом  і переповненому залі відбулися в Закарпатті в присутності Маестро в рамках фестивалю    «Музичне сузір’я Закарпаття» за участі львівських і закарпатських музикантів.

23 жовтня. Вівторок. 11.55. Мукачівський державний університет. Кл. №58.

«Мистецькі зустрічі».

Презентація нотних видань закарпатських композиторів.

Будуть представлені  нотні видання, зініційовані Закарпатською організацією  НСКУ: «Дитячий альбом» В. Теличка, «Музика Срібної Землі», т. 1, «Мої скарби» В. Гайдука та ін.

 У виконанні викладачів та студентів МДУ  та у аудіо-відеозаписах прозвучать твори для різних інструментів  З. Лендєла, Д. Задора, І. Мартона, В. Гайдука, В. Волонтира, В. Теличка.

30 жовтня, вівторок, 18.30, великий зал Закарпатської філармонії         

 «Україна в часі». Концерт симфонічної музики

за участі симфонічного оркестру Закарпатської філармонії (диригент – заслужена артистка України Вікторія Цанько).

Прозвучать твори українських і закарпатських композиторів  Є. Станковича,  М. Скорика,  Д. Задора, І. Мартона, В. Теличка,        в тому числі прем’єри.

 

 

        

epimox, 2009