ХVІІ фестиваль класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття».

ХVІІ фестиваль  класичної та сучасної музики

«Музичне сузір’я Закарпаття»

 

ХVІІ  фестиваль  класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» продовжує свою мистецьку ходу.

            Після ювілейного авторського концерту нашого земляка, Героя України, академіка, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії всесвітньовідомого композитора  ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА, який пройшов з великим успіхом,  робота фестивалю продовжилась в стінах головного музичного закладу Закарпаття – Ужгородського музичного коледжу ім. Д.Є.Задора. І не дивно, що темою нинішніх  по своєму унікальних лекцій обрано тему «Д. Задор та його вчителі». Голова ЗО НСКУ, керівник фестивалю «Музичне сузір’я Закарпаття», заслужений діяч мистецтв України. Викладач-методист УжМК ім.. д. Є. Задора Віктор Теличко  підготував лекції про двох яскравих чеських композиторів та педагогів - Вітезслава Новака та Алоїза Хабу.»

15 листопада, в середу, о 14.10 в ауд. №25 УжМК ім. Д. Є. Задора, присутні вперше почують чверть тонову музику видатного чеського композитора, теоретика і педагога Алоїза Хаби (зокрема, фрагменти найвідомішої опери «Мати» і твори для чверть тонового фортепіано), а також познайомляться з особливостями мікротонової музики.

 

22 листопада 2017 р.,  в середу – фестиваль переміститься у велику залу Закарпатської обласної філармонії, де відбудеться  концерт симфонічної музики.

В програмі – всього два великих музичних твори різних епох, які контрастують між собою, але одночасно дивним чином доповнюють одне одного.

Першим прозвучить  Камерна симфонія «Ремінісценції» для струнного оркестру в 4-х частинах (пам’яті Петра Милославського, Іштвана Мартона, Семіраміди Хосроєвої, Дезидерія Задора) відомого сучасного композитора Віктора Теличко -  глибока  шана  особистостям, фундаторам професійного музичного мистецтва Закарпаття ХХ століття. Твір відрізняється особливою заглибленістю, лірико-драматичним психологізмом, яскравими музичними темами, архітектонічною стрункістю, багатоманітністю композиторських прийомів. Хоча «Ремінісценції» виконувалися в Києві і Ужгороді у 2011 р., нинішнє виконання сміливо можна  назвати прем’єрним.

Наступний твір – один з найблискучіших і найвіртуозніших творів світової музики -  Концерт для скрипки з оркестром №1 Ре-мажор  геніального італійського композитора і неперевершеного скрипаля-віртуоза  ХІХ століття Нікколо  Паганіні. (каденція Еміля  Соре). Соліст – лауреат міжнародних конкурсів 18-річний український скрипаль – віртуоз Тарас Зданюк (клас проф. ЛНМАУ, заслуженого діяча мистцтв України і Польщі  Володимира Івановича Заранського – великого друга і помічника фестивалю «Музичне сузір’я Закарпаття»).

Спеціально для фестивалю В. Заранський підготував редакцію каденції  Еміля  Соре, яка включатиме у себе найскладніші, без перебільшення карколомні прийоми гри та звуковидобування на скрипці, і доручив зіграти цей Концерт з каденцією  вперше саме перед закарпатцями і саме на фестивалі «Музичне сузір’я Закарпаття». Шановну публіку очікує феєрверк віртуозних прийомів,  пречудове кантабіле від молодого темпераментного віртуоза -  лауреата п’яти міжнародних конкурсів, учня В. Заранського ТАРАСА ЗДАНЮКА, і допоможе йому зачарувати публіку Симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії. Диригент – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько. Початок о 18.30.

 

Наступний концерт познайомить слухачів з творчістю молодих композиторів, які розпочинали писати музику  в Ужгородському музичному коледжі ім. Д. Є. Задора в класі по композиції  В. Ф. Теличка,        а зараз оволодівають  композиторською майстерністю в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського в класі видатних сучасних композиторів Є. Станковича, Л. Дичко, І. Алєксійчук, І. Щербакова.

30 листопада 2017 р., четвер,  великий зал УжМК ім. Д. Є. Задора. 14.10

Концерт молодих композиторів – студентів НМАУ ім. П. Чайковського:

Яни Наконечної, Михайла Чедрика, Василя Цанька, Юліани Хоменко. Прозвучить музика для дітей, твори для фортепіано, скрипки, голосу і       ф-но,  а також електронні опуси.

 

Чекаємо вас на концертах і лекціях

фестивалю «Музичне сузір’я Закарпаття»!!!!

 

epimox, 2009