Музика вихідного дня! "Горі, хлопці, горі всі..." - концертна програма Заслуженого академічного Закарпатського народного хору!

               Горі, хлопці, горі всі!

 

Найближчої неділі, у рамках закриття 70-го концертного сезону Закарпатської обласної філармонії, на свій сольний концерт запрошує Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Що цікавого було впродовж сезону, та яку програму готують артисти для шанувальників, розповідає художній керівник  колективу Наталія Петій-Потапчук:

«Цей рік був дуже активним і насиченим для нас. Ми не лише вдавалися до творів із золотого фонду, а й готували зовсім нові, дещо несподівані програми. Наприклад, підняли цілий пласт пісенної культури Закарпаття 18-19 ст. І це вже стало доброю традицією нашого колективу – робити такі своєрідні екскурси в минуле.

Надзвичайно цікавим став для нас досвід співпраці із симфонічним оркестром філармонії та закордонних гостей – співачки Георгіни фон Бенци та диригента Марка де Просперіса з Італії. Завдяки цьому проекту наш колектив вперше заспівав твори із опер відомих італійських композиторів. А в розпал зимових свят ми не лише традиційно веселили «Закарпатською колядою», а й підготували справжнє розважальне шоу під назвою «Новорічна хата».

Багато наших концертів зазвичай відбувається за межами філармонії – у школах, районних центрах, на різноманітних фестивалях і співочих святах. Ми з великим задоволенням використовуємо для реалізації наших проектів такі цікаві локації, як обласний краєзнавчий музей, музей народної архітектури і побуту, Театральну площу тощо. Атмосфера цих унікальних історичних пам’яток, наша безпосередня близькість із глядачем робить такі акції щирими й емоційними. А ще «під завісу» концертного сезону нам вдалося зробити одну дуже важливу справу – записати відео до кращих наших хорових творів. Ми вдячні знімальній групі телеканалу «Тиса-1» і сподіваємося, що ці матеріали ляжуть в основу майбутніх цікавих програм про Закарпатський народний хор.

Єдине, чим ми зараз переймаємося, то це кадровою нестабільністю. Ні для кого не новина, що через фінансові труднощі багато талановитих людей, особливо молоді, шукає роботу за кордоном. На жаль, це загальнодержавна проблема, яку конче треба вирішувати. Ми із задоволенням працюємо для глядача, любимо свою роботу і стараємося добре її виконувати. Тож хотілося б і гідної зарплати.

Щодо заключного концерту сезону, то ми вирішили зробити акцент на закарпатському танці. Тому буде багато хореографічних постановок, у тому числі й нових. Наприклад, вперше представимо широкому загалу оригінальний автентичний танець «Волошин», в якому наш балет ще й заспіває услід за солістом-скрипалем. Будуть і деякі інші прем’єри. Звичайно ж, не обійдеться без хорової групи та сольних виступів народного артиста України Петра Матія, Яни Садварій, Андрія Свида, Василини Голянич, інших яскравих виконавців. Переконана, що справжньою окрасою концерту стануть такі твори, як «Вівці мої, вівці» в обробці М.Гринишина, старовинні закарпатські народні пісні, оркестрові п’єси, вокально-хореографічні постановки. Хотілося б перед відпусткою влаштувати нашим шанувальникам справжнє пісенно-танцювальне свято».

Отже, 25 червня о 17.00  Заслужений академічний Закарпатський народний хор представить програму «Горі, хлопці, горі всі!» Художній керівник колективу – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук, балетмейстер-постановник – заслужений працівник культури України Михайло Сачко, керівник оркестру – Михайло Бровді.

 

 

                                                                       Підготувала Таїсія Грись

epimox, 2009