тел. : +38 (0312) 61-33-22 - приймальня

тел. : +38 (0312) 63-05-44 - квиткова каса

АФІША

КОНЦЕРТ ОРГАННОЇ МУЗИКИ ПОДАРУЄ МЕЛОМАНАМ ГОСТЯ З УГОРЩИНИ
Середа, 20/09/2023
18:30  

20 вересня 2023 о 18:30 в рамках ХІI Міжнародного фестивалю органної музики імені Наталії Висіч концертну програму презентує гостя з Угорщини ПЕЙТЕРІ Дора.

Артистка народилася в Будапешті, вивчення органу розпочала у Сатмарі Лілли. У Музичній академії Будапешта навчалася на органі у Рупперт Іштвана та Палур Яноша, також вивчала музикознавство. Навчалася гри на клавікордах у Міклоша Спані в Академії Сібеліуса в Гельсінкі. У Швеції продовжила навчання в концертному класі органа Ганса-Ола Ерікссона. У 2019 році отримала докторський ступінь в Музичній академії та диплом з відзнакою, назва дипломної роботи: «Церква і театр. Органні твори Маурісіо Кагеля». Доцент кафедри церковної музики Музичної академії, керівник докторської програми, органіст лютеранської церкви в Чіллогхедь-Бекешмедьєр.

Вона є одним із художніх керівників чотирьох Будапештських днів Клавіркорда. У 2014 році була членом журі першого міжнародного конкурсу клавікордів у Куопіо. У 2014 році отримала 1-шу премію John Cage Orgelstiftung за інтерпретацію сучасної органної музики. У 2015-2016 рр. разом з Фашанг Ласло та Сіладі Дюло брала участь у підготовці ювілейного компакт-диску під назвою «Євангельські історичні органи», виданого до 500-річчя Реформації.

Постійний гість різноманітних музичних фестивалів, таких як: Messiaen Festival, Стокгольм; Radovljica Festival, Словенія; Nordic Historic Keyboard Festival, Фінляндія; Haydn Festival, Фетьод-Будапешт; Літня музична академія в Токай; Miszla Old Music Academy; Bach24, Müpa; Oulu Early Music Festival, Гетеборзька органна академія; Átlátszó Hang Festival, Будапешт; Amsterdam Orgelpark Symposium 2018 Clavichord & Organ; Весняний фестиваль, Будапешт; Фестиваль Баха в Будайському замку.

Дора є виконавцем багатьох сучасних творів і любить співпрацювати з композиторами, зокрема з Гансом-Ола Ерікссоном, Ерландом Гілденом, Гріллусом Шаму, Адамом Кондором, Балажем Горватом, Ласло Шандором, Андрашем Шовшем, Жиґмондом Сатмарі, Яношем Балі, Петером Торняї. Зіграла прем'єри багатьох органних творів в Угорщині, зокрема п'єси Губайдуліної, Нільсена, Кагеля та Месіана, органну месу для органа та електроніки Ганса-Ола Ерікссона. В її інтереси входить інструментальний театр, вільна імпровізація та електронна музика.

Дора є членом майстерні сучасної музики Centrifuga. Грала як соліст, зокрема, з Дьйорським філармонічним оркестром, Будапештським струнним оркестром і Камерним оркестром Ференца Ліста.
Артистка також є постійним виконавцем і працює в незліченних формаціях. Член Будапештського фестивального оркестру, Ensemble Cantilene, Ensemble Pons, працює в постійному складі з Балі Яношем (флейта), Чалог Бенедеком (барокова флейта), Анною Марією Макелвейн (клавікорд).

У програмі концерту прозвучать твори І. Мартона, О. Мессіана, Ф. Ліста, Й. С. Баха та інші.

Ведуча – Ріта ШИМОН.

Локація: велика зала Закарпатської обласної філармонії.

Тривалість: півтори години.

У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Захід проходитиме для підтримки наших доблесних Збройних Сил України.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!
КВИТКИ продаються у КАСІ філармонії (можна замовити за тел.: 050 041 28 55 Ольга Євгенівна) та на CONCERT.UA. ПРИЄМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!


 

КВИТКИ

Інформація за телефоном : +38 (0312) 63-05-44, +38 (0312) 61-33-22 
м. Ужгород, пл. Театральна, 10

Також придбати квитки можна за посиланням:
concert.ua

Розробка сайтів Ужгород
Створення web-сайтів Ужгород
Copyright © 2021 Закарпатська обласна філармонія, пл. Театральна, 10  м. Ужгород, Закарпатська область,  Україна, 88000