тел. : +38 (0312) 61-33-22 - приймальня

тел. : +38 (0312) 63-05-44 - квиткова каса

«Поєднуємо давні традиції колективу зі свіжими тенденціями, аби бути цікавими сучасному  глядачеві»

Камерний оркестр – один із найуніверсальніших колективів Закарпатської обласної філармонії. Йому цілком до снаги самотужки готувати серйозні концертні програми і виступати перед будь-якою аудиторією. Однак, щоб розширити й урізноманітнити свою творчу палітру, щоб не обмежувати себе певними виконавськими формами і бути на вістрі часу, камерний оркестр активно співпрацює з різними солістами та іншими колективами філармонії. Саме у поєднанні кращих традицій своїх попередників із сучасними музичними тенденціями вбачає секрет успіху керівник колективу, заслужений артист України Владислав Юрош.

Камерний оркестр при Закарпатській обласній філармонії було створено у травні 1978 року. Спонукав до цього очевидний зріст інтересу краян до класичного мистецтва та наявність достатньої кількості хороших професійних музикантів. Першим керівником колективу був відомий на Закарпатті диригент, педагог Йосип Гарчар. Гідними продовжувачами його справи стали Тібор Вереш (1987-1990рр.), Павло Готвоні та Ярослав Мурин (1990-1992 рр.). А з 1992 року і до сьогодні колективом керує Владислав Юрош.

З перших років заснування камерний оркестр зайняв високу позицію в музичному мистецтві краю та країни, свідченням чого є високі відзнаки колективу: він є лауреатом 2-го Всеукраїнського конкурсу камерних оркестрів (1983р.) та багаторазовим лауреатом обласної премії ім. Дезидерія Задора в жанрі «Музичне виконавське мистецтво»; учасником Першого Українського міжнародного фестивалю сучасної української музики, постійним учасником Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч (м.Ужгород), творчих звітів майстрів мистецтв та художніх колективів Закарпатської області у Києві тощо. Колектив побував на багатьох престижних сценах України та за кордоном, відвідав відомі європейські фестивалі у Словаччині («Кошицька Ярь», м.Кошіце,), Угорщині (м.Будапешт) та ін. Бере активну участь у мистецькому житті Ужгорода, регулярно виступає у різних куточках Закарпаття.

Репертуарне надбання колективу доволі велике та різноманітне. До нього входять твори світових класиків (Т.Альбіноні, А.Вівальді, Й.С.Баха, В.А.Моцарта, Д.Перголезі, Й. Штрауса, Й.Брамса, А.Дворжака), українських композиторів (Ж.Колодуб, М.Скорика, Д.Задора, І.Мартона, Є.Станковича), кращі зразки представників сучасної композиторської школи Закарпаття (В.Теличка, М.Попенка, А.Затіна, Й.Базела, В.Волонтира). У різні часи з камерним оркестром Закарпатської обласної філармонії співпрацювали такі відомі диригенти та виконавці, як Б.Которович, О.Пархоменко, Л.Шутко, І.Фролов, Й.Єрмінь, О.Шутко, О.Саратський, Т.Баран, М.Юсипович, В.Плоскіна, І.Фролов (Росія), З.Явор (Угорщина), В.Зелігер (Німеччина), К.Шмідт (Австрія), С.Зубицький (Італія) та інші.

Камерний оркестр філармонії став доброю школою для цілої плеяди яскравих музикантів, які з честю представляють українську виконавську школу в Мексиці, США, Канаді, Німеччині, Угорщині, Чехії.

Фотографії

 

 

ПРО НАС

Колективи Філармонії

Колективи

Академічний СИМФОНІЧНИЙ оркестр

Академічний ДУХОВИЙ оркестр

Академічний КАМЕРНИЙ оркестр

Камерно-інструментальний ансамбль "УГОРСЬКІ МЕЛОДІЇ"

Ансамбль "ЗАКАРПАТСЬКІ ВІЗЕРУНКИ"

Дізнатися більше... 
Адміністрація Ужгородської Філармонії

Адміністрація

Адміністративно-управлінський та художній персонал.

Технічно-експлуатаційна служба

Дізнатися більше...

Солісти Ужгородської Філармонії

Солісти

Олександр САДВАРІЙ  / тенор

Катерина ГАЖО / орган

Галина ГАВРИЛКО / сопрано

Дізнатися більше...

Розробка сайтів Ужгород
Створення web-сайтів Ужгород
Copyright © 2021 Закарпатська обласна філармонія, пл. Театральна, 10  м. Ужгород, Закарпатська область,  Україна, 88000