тел. : +38 (0312) 61-33-22 - приймальня

тел. : +38 (0312) 63-05-44 - квиткова каса

ВІДГУК про подію від музиканта, композитора, голови Закарпатського осередку Спілки композиторів України, заслуженого діяча мистецтв України Віктора ТЕЛИЧКА. 

«Серед сотень чудес та див, створених людством, серед десятків видів різноманітних мистецтв, зокрема, музичних, особливе місце займає симфонічний оркестр і симфонічна музика. Для того, щоб в Ужгороді був власний симфонічний оркестр, 16 років тому багато сил приклали Віктор Плоскіна і ваш покірний слуга Віктор Теличко, а також Василь Габорець, Петро Рак, Євген Ясінський, Світлана Стегней, Владислав Юрош, Ференц Томич та багато-багато інших музикантів. 

Сьогодні, 18 червня, у великій залі Закарпатської обласної філармонії відбувся без перебільшення особливий концерт – в рік 75-річчя Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора, (а абсолютна більшість артистів симфонічного оркестру і соліст є його випускниками), в рік 75-річчя Закарпатської обласної філармонії, на 16-му році активної творчої діяльності, в непростий карантинний період, сотні вдячних слухачів мали практично унікальну можливість у повній мірі насолодитись майстерною, злагодженою грою нашого закарпатського симфонічного оркестру, яким нині успішно керує заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько. В їх виконанні ви почути перлини світової симфонічної музики – Концерт для скрипки з оркестром Петра Ілліча Чайковського (соліст – Ковач Габор, клас проф. Ю. Соколовського) і «Болєро» Моріса Равеля. 

Свої щирі вітання і найкращі побажання з Києва передали присутнім Герой України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, професор, академік Євген Станкович, народний артист України, лауреат міжнародного конкурсу, головний диригент Київського академічного симфонічного оркестру Віктор Плоскіна, голова НСКУ, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Шевченківської премії професор Ігор Щербаков. 

Гра наших музикантів була натхненною, професійною, повний зал зачаровано слухав музику і час від часу вибухав гарячими тривалими аплодисментами, численна публіка довго не залишала залу Закарпатської філармонії. За висловом Віктора Плоскіни, те, що оркестр виконує такі складні програми, говорить про високий професіоналізм, зіграність, великий творчий потенціал колективу. Варто відзначити соліста Ковача Габора, який, ще будучи студентом 2 курсу Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, грає зріло, впевнено, віртуозно, артистично, і це заслуга як самого соліста, так і його чудових вчителів Н. А. Шіпош та професора Ю. А. Соколовського.


Приємним є те, що концерт фінансово підтримав ТЦ «Дастор» ( керівник – народний депутат України Горват Роберт), а заступник міського голови Василь Гомонай за дорученням мера Ужгорода Богдана Андріїва нагородив колектив симфонічного оркестру і головного диригента заслужену артистку України Вікторію Свалявчик-Цанько Почесною грамотою, що свідчить про увагу міської влади до музичного мистецтва. 

У всіх шановних присутніх цього чудесного концерту симфонічної музики залишилось відчуття, що попереду – нові цікаві творчі зустрічі, нові музичні відкриття, головне, щоб ми всі були здорові і ще багато разів мали можливість зустрітись на різних концертах, спілкуватись і отримувати від гри симфонічного оркестру глибоке естетичне задоволення.

 

Зі Святом симфонічної музики, шановні!»

 

 

#Філармонія_Ужгород

#Наша_незалежність #Марафон_30

 

   

Розробка сайтів Ужгород
Створення web-сайтів Ужгород
Copyright © 2021 Закарпатська обласна філармонія, пл. Театральна, 10  м. Ужгород, Закарпатська область,  Україна, 88000